Vnitřní světy /Svět první, Železářství Norma, Olomouc/
Poctivé dřevěné regály a pulty se vzorně vyskládanými domácími potřebami a taky vše od šroubků po plotové pletivo. Nechybí stará a stále používaná obchodní váha. Sortiment je pořád stejný, zároveň pokaždé jiný, záleží na sezóně. Po ohlášení konce provozu probíhá výprodej, lidé chodí nakupovat i jen se tak podívat, já fotím. V únoru 2018 ustálená proměnlivost tohoto místa skončila.
Vnitřní světy /Svět druhý, Česká jídelna Centrum, Olomouc/
Česká kuchyně a výdejní pult s tácy a příbory, to je srdce jídelny. Nabídka je stálá, vybírám si guláš s chlebem a hledám místo u stolu. Specialitou je dršťková polévka, jindy stačí obložený chlebíček a ke kávě patří zákusek. Za dlouhou dobu existence jídelny tady proběhlo mnoho různých změn. Ukončení provozu v dubnu 2018 znamenalo konec jedné její éry.
Vnitřní světy /Svět třetí, Hotel Impuls, Havířov/
Komplex výškových obytných budov s přidruženým objektem se službami. Procházím se velkorysými společnými prostory. Jsou prázdné, občas nějaká pohovka a obraz na stěně a hlavně pokojové květiny všech velikostí a tvarů. Květiny jsou hlavní dekorace a oživení interiéru, tvoří vlastní ekosystém, který někdo pečlivě vymyslel a udržuje při životě. Toto místo rekonstrukce teprve čeká.

You may also like

Back to Top